Nieuwsoverzicht

Kelly ging van de rijschool naar leerplicht

2 maart 2025

โ€˜๐—˜๐—ฒ๐—ป ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ๐—ฑ๐—ฒ๐—ฒ๐—น ๐—ฑ๐—ฎ๐˜ ๐—ถ๐—ธ ๐—ต๐—ฎ๐—ฑ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ๐—ฑ๐—ฎ๐˜ ๐—ถ๐—ธ ๐—ต๐—ถ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ธ๐˜„๐—ฎ๐—บ ๐˜„๐—ฒ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐—ป? ๐—”๐—บ๐—ฏ๐˜๐—ฒ๐—ป๐—ฎ๐—ฟ๐—ฒ๐—ป ๐—ฑ๐—ผ๐—ฒ๐—ป ๐—ป๐—ถ๐—ฒ๐˜ ๐˜‡๐—ผ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฒ๐—น, ๐—ฑ๐—ฎ๐—ฎ๐—ฟ ๐˜„๐—ผ๐—ฟ๐—ฑ๐˜ ๐—ป๐—ถ๐—ฒ๐˜ ๐˜‡๐—ผ ๐—ต๐—ฎ๐—ฟ๐—ฑ ๐—ด๐—ฒ๐˜„๐—ฒ๐—ฟ๐—ธ๐˜. ๐— ๐—ฎ๐—ฎ๐—ฟ ๐—ถ๐—ธ ๐˜„๐—ฒ๐—ฟ๐—ธ ๐—ต๐—ถ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ผ๐—ผ๐—ธ ๐—ต๐—ฎ๐—ฟ๐—ฑ, ๐—ป๐—ฒ๐˜ ๐—ฎ๐—น๐˜€ ๐—ถ๐—ป ๐—บ๐—ถ๐—ท๐—ป ๐˜ƒ๐—ผ๐—ฟ๐—ถ๐—ด๐—ฒ ๐—ฏ๐—ฎ๐—ฎ๐—ป. ๐—˜๐—ป ๐—ฑ๐—ฎ๐˜ ๐˜‡๐—ถ๐—ฒ ๐—ถ๐—ธ ๐—ผ๐—ผ๐—ธ ๐—ฏ๐—ถ๐—ท ๐—ฐ๐—ผ๐—น๐—น๐—ฒ๐—ด๐—ฎโ€™๐˜€. ๐——๐˜‚๐˜€ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ ๐—บ๐—ถ๐—ท ๐—ธ๐—น๐—ผ๐—ฝ๐˜ ๐—ฑ๐—ฎ๐˜ ๐—ป๐—ถ๐—ฒ๐˜.โ€™

Kelly Sas is administratief medewerker bij Team Leerplicht. Na 18 jaar als administratief medewerker bij een rijschool te hebben gewerkt, stapte ze in 2024 over naar Regio Rivierenland.

โ€˜Toch snap ik ook wel weer waar dat vooroordeel vandaan komt, hoor. De rijschool waar ik werkte is een klein en commercieel bedrijf. Tijd is geld daar, we schoten altijd direct in de actie. Veel hollen, zelden stilstaan.

Nu ben ik administratief medewerker bij Team Leerplicht. Hier wordt vaker eerst nagedacht en gepraat. Daar moest ik echt wel aan wennen in het begin. Ik zag een overleg niet als werken. Maar werken is niet alleen rammelen op een toetsenbord, werken kan ook zijn om iets goed door te spreken. Ik denk eigenlijk dat we als
organisaties daarin wel iets van elkaar kunnen leren.โ€™

๐—ช๐—ฎ๐˜ ๐˜ƒ๐—ถ๐—ฒ๐—น ๐—ท๐—ฒ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐—ฑ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ผ๐—ฝ ๐˜๐—ผ๐—ฒ๐—ป ๐—ท๐—ฒ ๐—ผ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐˜€๐˜๐—ฎ๐—ฝ๐˜๐—ฒ?
Er kan hier wat meer, er is meer aandacht voor de mens. Met sinterklaas kwamen MT-leden verkleed als Sint en piet letters uitdelen, er is een uitgebreide kerstborrel, we werken met goede laptops, dat soort dingen. Het is gewoon netjes geregeld allemaal.

Bij elke verandering laat je ook iets achter natuurlijk. Iets wat ik bijvoorbeeld mis is het klantcontact, bij de rijschool sprak ik veel klanten en dat vond ik ook heel leuk.
Maar al met al zou ik de overheid echt wel aanraden aan anderen.

Grappige is, ik ben zelf helemaal niet zo bewust naar de overheid overgestapt, ik vond het gewoon een leuke vacature. Ik wist eigenlijk helemaal niet dat ik ambtenaar werd๐Ÿ˜‰.